Telli Pottsepp

Kaminate ehitamine

Soojus, hubasus ja tulekuma sinu toas.

20+ aastat kogemust

Südamikuga kamina ehitamine

Kui otsid tõhusat viisi oma kodu kütmiseks, tasub kaaluda südamikuga kamina paigaldamist. Südamikuga kamin sobib suurepäraselt lisakütmiseks ajal, mil põhikütteseadet ei ole veel sisse lülitatud, nt kevadel ja sügisel üleminekuperioodidel. Lisaks on südamikuga kamin suurepärane valik miljöö loomiseks, sest peale praktilisuse pakub see ka silmailu.

Südamikuga kamin eraldab soojust juba lühikese aja jooksul pärast süütamist. See tähendab, et kui soovid oma kodu kiiresti soojaks saada, on südamikuga kamin suurepärane valik.

Südamikuga kamina saad kujundada sulle sobivas stiilis. Ta tõstab kinnisvara väärtust ning loob hubase ja romantilise õhkkonna. Seega,- kui soovid oma koju tõhusat ja samas stiilset kütteseadet, on südamikuga kamin hea valik.

Lihtne südamikuga kamin viimistletud vabakujulise Märjamaalt pärineva dolomiidiga.
Märjamaa dolomiidiga viimistletud südamikuga kamin

Südamikuga kamina asukoht

Südamikuga kamina asukoha võiks kindlaks määrata juba projekteerimise ajal. Hea asukoht nii kaminale kui ka ahjule on kööki ja elutuba eraldav piirkond. Asukoha planeerimisel arvesta, et oleks ruumi korstna paigaldamiseks.

Kergem kamin kaaluga kuni 400 kg ei vaja eraldi tugevdatud aluspinda. Piisab tavamõõtmetega 8+ cm armeeritud betoonist valatud põrandaplaadist. Võimaluse korral soovitame siiski kamina alla tugeva vundamendi rajada. Nii on soovi korral tulevikus võimalik ehitada raskem ahi.

Kamina asukoha planeerimisel peab arvestama ohutuskujadega. Ohutuskuja on kaugus, mis peab jääma kamina ja süttivate materjalide vahele. Ohutuskuja sõltub kamina ja tema osade temperatuuriklassist.  Tagatud peab olema ka vaba juurdepääs teenindusluukideni, et oleks võimalik kaminat ja korstnat hooldada. 

Nurgaklaasiga kamin Hoxter südamikuga

Milline kaminasüdamik valida?

Kaminasüdamiku valimine on oluline otsus, mis vajab aega ja planeerimist. Selgita välja, kas vajad kaminasüdamikku põhikütteseadmeks või lisalahenduseks. Tee kindlaks, missugused on sinu ootused kujundusele. Arvestama peab ka sellega, missuguseid tehnilisi võimalusi saab konkreetses ruumis kasutada.

Kaminasüdamike valik on mitmekesine ning igal mudelil on omad plussid ja miinused. Saadaval on erineva suuruse ja kujuga südamikud, sealhulgas ühe-, kahe- ja kolmepoolse klaasiga mudelid. Samuti on valikus nurgaklaasiga mudelid. Uuenduslikumad tootjad pakuvad kahekordse klaasiga südamikke, mida kasutatakse väiksema energiavajadusega ruumides. Kaminasüdamikud erinevad ukse avanemise viisi poolest, st.- uks avaneb kas küljele või ülesse. 

Hoxteri ühepoolne kaminasüdamik

Hoxteri kahepoolne kaminasüdamik

Hoxteri kaminasüdamik
nurgaklaasiga

Hoxteri kolmepoolne kaminasüdamik

Võimalik on valida eri materjalide vahel. Malmsüdamik on odavam, terassüdamik  kallim. Terasest südamik on välimuse poolest efektsem ja selle ehitus põhineb kaasaegsel tehnoloogial. Terasest südamiku oluline eelis on šamottplaatidega vooderdatud koldesisu.

Kui soovite südamikku, mille puhul on tagatud töökindlus, kasutusmugavus ja hea klienditugi, siis soovitame valida keskmises või pisut kõrgemas hinnklassis kaminasüdamiku. Olenevalt mudelist jääb kvaliteetsete kaminasüdamike hind vahemikku 2000 – 9000 eurot.

Meie eelistatud kaminasüdamike tarnija on Tšehhi firma Hoxter. Hoxteri südamikud on töökindlad, mugavad kasutada ning vastavad ootustele. Saadaval on eri suuruses ja kujuga mudelid ning ka topelt klaasiga varustatud kaminasüdamikud. Kõik Hoxteri tooted on tipptasemel disainiga.

Klientide tagasiside

20+ aastat kogemust

Ahjude ehitamisel kasutame vaid vastupidevaid materjale ja ajakohaseid lahendusi. Ahjusid ehitavad pika kogemusega pottsepad.

Läbimõeldud lahendus

Leiame igale ideele ja soovile sobiva lahenduse. Iga meie valminud ahi on keskkonnasõbralik ja tõhus hubasust loov küttesüsteem.

Kerge protsess

Meie meeskond annab endast alati parima, et ideed jõuaks edukalt teostuseni. Pakume alati parimaid lahendusi ning läheneme personaalselt.

Kamina dokumentatsioon

Uue hoone ehitusprojektis tuleb ehitusloa taotlemisel käsitleda ka tuleohutust. Seda osa kontrollivad ja selle kooskõlastavad Päästeameti ametnikud. Päästeameti kodulehel on abimaterjalid tuleohutusosa koostamiseks. Ehitusprojekti tuleohutusosa peab kirjeldama küttesüsteemi tuleohutuse tagamist. See peab sisaldama järgmist teavet:

  • kütteruumi asukoht hoones,
  • kütteseadmete ja suitsulõõride asukoht ja arv,
  • kütteseadme võimsus (kW),
  • küttematerjali liik,
  • kütuse kogus hoiukohas,
  • kütteseadme, korstna ja puhastusluukide ehituslik kirjeldus, tuleohutuspõhimõtted, ohutuskujad,
  • katlaruumi vajalik paiskpinna arvutus/suurus,
  • korstnale juurdepääsu kirjeldus, et oleks võimalik korstnat hooldada,
  • nende nõuete loetelu, mille järgi projekteeritakse küttesüsteem ning tagatakse selle ohutus.

Juba enne maja projekteerimist tuleb ette teada, missugust kütteallikat soovitakse majja paigaldada. Kuigi valikut on võimalik hiljem muuta, tuleb see uuesti Päästeametiga kooskõlastada. Kamin tuleb valida enne korstna paigaldamist, sest sellest oleneb sobiv korstnatüüp. 

Kolmepoolne Hoxter südamikuga kamin