Südamikuga kamin moodsas kodus

Kui otsid tõhusat viisi oma kodu kütmiseks, tasub kaaluda südamikuga kamina paigaldamist. Südamikuga kamin sobib suurepäraselt lisakütteks ajal, mil põhikütet veel sisse ei ole lülitatud – kevadel ja sügisel üleminekuperioodidel. Lisaks on südamikuga kamin suurepärane valik ka miljöö loomiseks, sest lisaks praktilisusele pakub see ka silmailu.

Lihtne südamikuga kamin viimistletud vabakujulise Märjamaalt pärineva dolomiidiga.

Märjamaa dolomiidiga kujundatud südamikuga kamin

Südamikuga kamin eraldab soojust juba lühikese aja jooksul peale süütamist ning tema hetkevõimsus on suur. See tähendab, et kui soovid kiiresti oma kodu soojaks saada, on südamikuga kamin suurepärane valik.

Südamikuga kamina saad kujundada sulle sobivas stiilis. Ta tõstab sinu kinnisvara väärtust ning loob hubase ja romantilise õhkkonna. Seega, kui soovid tõhusat ja samas stiilset kütteseadet oma koju, on südamikuga kamin kindlasti hea valik.

Milline kaminasüdamik valida

Kaminasüdamiku valimine on oluline otsus, mis nõuab veidi aega ja planeerimist. Selgita välja, kas vajad kaminasüdamikku põhikütteseadmeks või lisalahenduseks. Teadvusta endale, millised on sinu kamina kujundamisega seotud ootused. Vaata ka seda, millised on tehnilised võimalused sinu ootuste realiseerimiseks.

Kamin Hoxter südamikuga

Lihtne kamin Hoxter südamikuga

Kaminasüdamike valik on mitmekesine ning igal mudelil on omad plussid ja miinused. Saadaval on erineva suuruse ja kujuga südamikud, sealhulgas ühe-, kahe- ja kolmepoolse klaasiga mudelid. Samuti võid valikust leida nurgaklaasiga mudelid. Tublimad tootjad pakuvad kahekordse klaasiga südamikke, mida kasutatakse väiksema energiavajadusega ruumides. Kaminasüdamikud erinevad üksteisest ukse avanemise viisi poolest. Ehk siis uks avaneb kas küljele või ülesse. 

Hoxter kaminasüdamik
ühepoolne

Hoxter kaminasüdamik
kahepoolne

Hoxter kaminasüdamik
nurgaklaasiga

Hoxter kaminasüdamik
kolmepoolne

Võimalik on valida erinevate materjalide vahel. Malmsüdamik on odavam ja terassüdamik on kallim. Terasest südamik on välimuse poolest efektsem ja tema ehitus põhineb kaasaegsel tehnoloogial. Terasest südamiku oluline eelis on šamottplaatidega vooderdatud koldesisu.

Hea valik on keskmise- või sellest pisut kõrgema hinnaklassi kaminasüdamik. Sellisel juhul on tagatud töökindlus ja kasutusmugavus ning samuti müüjapoolne klienditugi. Sõltuvalt mudelist varieeruvad kvaliteetsete kaminasüdamike hinnad tavaliselt vahemikus 2000 – 9000 eurot.

Meie eelistatud kaminasüdamike tarnija on Tsehhi firma Hoxter. Hoxteri südamikud on töökindlad, mugavad kasutada ning vastavad ootustele. Saadaval on eri suuruses ja kujuga mudelid ning ka topelt klaasiga varustatud kaminasüdamikud. Kõik Hoxteri tooted on tipptasemel disainiga.

Omfire OÜ
Tartu

+372 555 437 30
kaido.kalling@gmail.com