Puuküttega pliit kaasaegses kodus

Puupliit on alati olnud oluline osa traditsioonilisest eesti köögist. Samas on tänapäeval on palju kööke, kus seda kütteseadet ei kasutata. Siiski on viimasel ajal hakatud üha enam taas avastama puupliidi kasulikkust ning soovitakse seda oma köögis kasutada. Puuküttega pliidi ja soemüüri kombinatsioon pakub aga palju rohkem kui lihtsalt meeldiva keskkonna.

Valgetest pottidest ehitatud puuküttega pliit
  • kokkuhoid küttekuludelt,
  • eriliste toitude valmistamise võimalus,
  • võimalus kujundada vastavalt vajadusele ja maitsele,
  • turvalisus elektrikatkestuse korral.

Sobiva pliidi võid leida tehases toodetavate valmispliitide hulgast. Teine võimalus on kohale kutsuda pottsepp, kes aitab välja töötada kvaliteetse, just sinu kööki sobiva lahenduse. 

Puuküttega pliidi saad kujundada vastavalt oma maitsele. Esmalt tuleks siiski hinnata, millised on konkreetse ruumi võimalused ja kuidas need vastavad sinu soovidele.

Kui vajad pliiti peamiselt toiduvalmistamiseks, sobib sulle kompaktsem lahendus ja praeahjuga mudel. Kui soovid pliiti kasutada ruumide kütmiseks, vajad kindlasti soojust salvestavat osa ehk siis soemüüri. Keskküttepliit on tõhus ja praktiline valik siis, kui soovid kütta tervet maja või korterit. 

Köögi töötasapinda integreeritud puupliit

Ideaalis võiks puupliit asuda köögi töötasapinna alla jäävas piirkonnas. Näiteks kõrvuti  elektrilise praeahju ja -pliidiga. Selline puupliidi asetus võimaldab köögis paremini ruumi kasutada. Toiduvalmistamine koondub ühte punkti ja kõik tarvikud ja abivahendid on käepäraselt saadaval.

Tavaliselt korstna asukoht määrab ära pliidi asukoha. Pliidi asukoht peaks olema võimalikult lähedal korstnale.

Oluline tegur on turvalisus. Puupliit peab olema paigutatud selliselt, et see ei kahjustaks teisi köögiseadmeid ega interjööri. Tagatud peavad olema  tuleohutuse nõuded ehk siis pliit peab olema turvaliselt isoleeritud tuleohtlikest materjalidest.

Töötasapinnaks sobib graniit, roostevaba teras või näiteks armeeritud betoonplaat. Oluline on, et see oleks mittesüttivast materjalist. 

Sa saad valida tehases valmistatud puupliidi ehk tehasepliidi ja pottsepa poolt just sulle käsitööna laotud pliidi vahel. Mõlemal variandil on omad plussid ja miinused. Kvaliteetse tehasepliidi leiad kaminakauplustest üle Eesti. Ahjupottidest või tellistest laotud pliidi saad tellida hea sõbra poolt soovitatud pottsepalt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et puupliidi paigaldus nõuab hoolikat planeerimist ja head ettevalmistust. Et tagada ohutus ja tõhusus telli puupliidi projekt ja paigaldus kogemustega pottsepalt. 

Puuküttega pliit soemüüriga - tõhus ja praktiline

Puuküttega pliit koos soemüüriga on suurepärane valik tänapäevase hoone kütteseadmeks. Võrreldes alternatiivsete lahendustega on tal mitu olulist eelist:

  • Puuküttega pliit koos soemüüriga võimaldab toiduvalmistamise energiat kasutada ruumide soojendamiseks. Energia salvestub soemüüri ja kandub kiirguse teel ruumi 8-24 tunni jooksul.
  • Puupliit võimaldab ruumi kiiret soojenemist läbi pliidiplaadi. Soemüüri salvestunud soojus seevastu tagab hilisema temperatuuri stabiilsuse ruumis.
  • Madalad küttekulud. Puiduga kütmine on tavaliselt odavam võrreldes gaasi- või elektriküttega.
  • Turvalisus. Puuküttega pliit koos soemüüriga ei vaja elektrit ega gaasi. Elektrikatkestuse või muu probleemi korral on toasoojus tagatud ja ka toiduvalmistamine on võimalik.
  • Meeldiv elukeskkond. Kiirgussoojus tagab eluruumide hubasuse ja tervisliku sisekliima.

Puuküttega pliidi ja soemüüri paigaldamine nõuab hoolikat ettevalmistust ja head planeerimist. Tuleb arvestada suurema ruumivajadusega ja, et oleks vajaliku tugevusega vundament. Samuti tuleb arvestada soemüüri ja pliidi lõõride puhastamise vajadusega vähemalt üks kord aastas. Teatud aja mõõdudes on vajalik tuha eemaldamine koldest. Puupliidi kasutamisel tuleb hoolikalt järgida tuleohutuse reegleid.

Kokkuvõttes on soemüüriga puupliidil palju positiivseid omadusi. Kuid ta nõuab ka regulaarset hooldust ja ohutusnõuete järgimist. Kui soovid traditsioonilist ja tõhusat kütteallikat ning oled valmis selle eest hoolitsema, võib soemüüriga puupliit olla sinu jaoks parim valik.

Praeahjuga puupliit lisab väärtust

Puupliidi praeahi on läbi aegadest olnud suurepärane toiduvalmistamise seade, mis pakub loomulikke ja autentseid maitseid. Toiduvalmistamine puupliidi praeahjus on palju enamat kui lihtsalt toidu valmistamine – see on elamus.

Puupliidi praeahi on tuntud oma võime poolest säilitada toidu loomulik maitse ja tekstuur. Toiduvalmistamine puupliidi praeahjus säilitab toidu vitamiinide, mineraalide ja toitainete sisalduse, tagades tervisliku ja maitsva toidu.

Praeahju saab kasutada mitmesuguste toitude valmistamiseks, alates lihast ja kalast kuni köögiviljadeni välja. Samuti on see parim abivahend erinevate küpsetiste valmistamiseks.

Kokkuvõtteks, kui otsid tervislikku ja maitsvat toiduvalmistamise meetodit, siis praeahjuga puupliit on just see, mida vajad. See pakub loomulikke ja autentseid maitseid ning tagab tervisliku toiduelamuse. Lisaks on see ka keskkonnasõbralik valik, mis aitab kaasa jätkusuutlikule eluviisile. Vali praeahjuga puupliit ja naudi maitsvat ja tervislikku toitu oma kodus.

Soojusvahetiga puupliit kogu maja kütmiseks

Kas otsid tõhusat ja energiasäästlikku võimalust oma kodu kütmiseks? Soojusvahetiga puupliit võib olla just see, mida vajad. See on suurepärane lahendus, mis pakub kütmist ja toiduvalmistamist ühest seadmest ning aitab säästa energiakulusid.

Soojusvahetiga puupliit suudab soojendada mitte ainult kööki, vaid ka kogu maja. Selleks kasutatakse soojusvaheti süsteemi, mis võimaldab soojust üle kanda veesüsteemi kaudu. See tähendab, et soojusvahetiga puupliit võib pakkuda kogu maja radiaatoritesse või põrandaküttesüsteemi soojuse edastamist.

Lisaks kodu kütmisele võimaldab soojusvahetiga puupliit valmistada ka maitsvat ja tervislikku toitu. Praeahjus saad valmistada erinevaid roogasid, samal ajal kui soojusvaheti süsteem toodab soojust kodu kütmiseks.

Soojusvahetiga puupliidi kasutamine on ka keskkonnasäästlik. See võimaldab kasutada looduslikku ja taastuvat kütust – puitu. Puiduküte on tuntud kui keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik alternatiiv fossiilkütustele nagu nafta ja gaas.

Kokkuvõttes võib soojusvahetiga puupliit olla suurepärane valik kodu kütmiseks ja toiduvalmistamiseks. See on tõhus ja energiasäästlik lahendus, mis aitab säästa raha ja vähendada kodu ökoloogilist jalajälge. Kui oled huvitatud soojusvahetiga puupliidi paigaldamisest, võta meiega ühendust ning aitame leida just sinu vajadustele vastava lahenduse.

Omfire OÜ
Tartu

+372 555 437 30
kaido.kalling@gmail.com