Pottidest ahi Tallinnas Kakumäel

Tallinnasse Kakumäele ehitasime funkstiilis elumajja pottidest ahju. Eesmärgiks oli saada teisele korrusele lisasoojust ja muuta ruum hubasemaks. Samuti soovis tellija, et oleks võimalik elava tule soojust nautida. 

Valisime võimalikult lihtsa väliskujunduse ja sellise natuke ebatraditsioonilise lamava asendiga ahjutüübi. Ahjupotid tellisime Taivo Kersna Võru lähistel asuvast keraamikatöökojast. Kolde ja lõõristiku ehitasime Rath šamottidest ja ahjuuks on Hoxter tootevalikust.

Tellistest ahi Kuusalu lähistel Hirvlis

Saime kutse tulla ahju ehitama Hirvlisse. See on väike küla Peterburi tee vahetus läheduses, Kuusalust kiviga visata. Seal oli viilkatusega eluhoones varasemalt kütteseadmena kasutuses plekist kestaga ahi. Umbes 40 aasta vanuse amortiseerunud ahju lammutas omanik iseseisvalt. 

Vana ahju asemele otsustasime ehitada servi laotud Lode tellistest ahju. Ahju sisu ehk siis kolde osa ja lõõristiku ladusime Rath šamottidest. Rath on pika ajalooga Austria kvaliteetšamoti tootja. Võib julgelt öelda, et see on parim ahjuehitamise materjal mis hetkel Eestis saadaval. Kolle ja lõõristik on laotud Rath segudega.

Ahjuuks pärineb samuti Austriast. See on ainult parimat kvaliteeti pakkuva Kaschützi toode. Ilma klaasita kaitsevõrega uks on mõeldud avatuna kütmiseks, võimaldades nautida vahetut kontakti tulega.

 

Tellistest ahi Kurepalus

Kurepalu lähistele asuvasse uuselamusse ehitasime põhikütteallikaks soojust salvestava ahju. Tellija sooviks oli tellistest välisviimistlus ja võimalikult lihtne disain. Ahju väliskesta ladusime Wienerbergeri punastest tellistest. Ahjuukse, luugid ja siibrid valisime SVT tootevalikust.

Ahi on projekteeritud selliselt, et peaks soojusega varustama esimese korruse köök-elutuba koos esiku ja saunaosaga ning mansardkorrusel asuvat magamistuba.

Ahju välismõõdud: laius 890mm, sügavus 1020mm ja kõrgus 2030mm.

Kappeli tänava tellistest ahi

Tallinnas Kappeli tänaval asuvasse puitkorterelamusse ehitasime põhikütteallikaks ümarate nurkadega tellisahju. Varasema amortiseerunud plekk-kestaga ahju lammutasime. Ahi toetub puidust vahelae taladele. Üks pool ahjust paikneb köögis ja teine pool ulatub elutuppa. Valisime võimalikult lihtsa kujundusstiili ilma väljaulatuvate osadeta. 

Ahju väliskesta ladusime Aseris toodetud punastest tellistest. Ahjutarvikud ehk siis ahjuuks, luugid ja siibrid pärinevad SVT tootevalikust. 

Ahju välismõõdud: laius 890mm, sügavus 1020mm ja kõrgus 2030mm

Looduskiviga viimistletud kamin

Tartu lähistele Nõo valda ehitasime hiljuti valminud elumajja südamikuga kamina. Tellija sooviks oli saada köök-elutuppa tagasihoidlik sisekujunduse element. Samuti see, et saaks elavat tuld nautida ja, et oleks rohkem hubasust ruumis. 

Valisime ülestõstetava uksega ja seest šamottkividega vooderdatud südamiku. Kamina kesta ehitasime tulekindlatest plaatidest. Kasutasime vabakujulist Märjamaa dolomiiti. Samuti viimistlesime dolomiidiga kamina taga asuva Schiedeli moodulkorstna.

Kahe uksega tunnelahi Jüri alevikus

Tallinna lähistel Jüri alevikus asuvasse uuselamusse ehitasime tunnelkoldega ahju. Seal oli avatud ruumilahendusega mansardkorrusega hoone. Ahi oli planeeritud avarasse köök-elutuppa lisakütteallikaks. Ahju asukohaks oli valitud köögi ja elutoa vaheline mõtteline ühendusjoon. Selline kahe uksega varustatud ahi võimaldab halgude põlemist nautida nii köögist kui ka elutoa poolsest osast. Läbi trepiava liigub meeldiv kiirgussoojus ka mansardkorrusel asuvatesse ruumidesse.  

Lihtsa kujundusega ahju väliskesta ladusime Aseris toodetud punastest tellistest. Ahjutarvikud ehk siis ahjuuks, luugid ja siibrid pärinevad HTT tootevalikust. 

Ahju välismõõdud: laius 890mm, sügavus 1020mm ja kõrgus 2030mm.

Looduskivist ahi Õssu külas

Tartu lähistel Õssu külas asuvasse uuselamusse ehitasime lisakütteallikaks massiivse looduskiviviimistlusega ahju. Selline elektrist sõltumatu küttekeha on heaks abiliseks mistahes eriolukorra puhul. Samuti kütteperioodi lõpupoole võib põrandakütet soojendava katla välja lülitada ja ruumid saab meeldivalt soojaks ahju abil. 

Ahju asukohaks on valitud avatud lahendusega köök-elutuba. Ahi paikneb ruumi keskel ja sealt on kiirgussoojusel lihtne erinevates suundades levida. 

Väliskesta ladusime Läti tellisetootja Lode  punastest tellistest. Ahjutarvikud ehk siis ahjuuks, luugid ja siibrid pärinevad HTT tootevalikust. Dolomiidiist looduskiviplaadid pärinevad Märjamaalt. Selliseid vabakujulisi plaate pakub seal väike kivitöötlemise tehas Toivo Dolomiit. 

Ahju välismõõdud: laius 1020mm, sügavus 1020mm ja kõrgus 2030mm.

Looduskivist ahi Palamusel

Õssu küla dolomiitviimistlusega ahi tõi meile uue tellimuse Palamusele. Tellija sooviks oli saada renoveeritavasse eluhoonesse küttekeha, mis soojendaks keskmise suurusega köök-elutuba ja nii palju kui võimalik ka kahte magamistuba. 

Hoone korrastamine toimus säästva renoveerimise põhimõtteid järgides. Samuti materjalivalik oli võimalikult looduslik ehk siis savi- ja lubikrohvid, erinevad looduslikud värvid jne.

Ahju ladusime tellistest ja katsime õhukeste vabakujuliste dolomiitplaatidega. 

Ahjutarvikud HTT valikust. Ahju välismõõdud: laius 1020mm, sügavus 1020mm ja kõrgus 2030mm.
Tore, et käisid läbi!

Omfire OÜ
Tartu

+372 555 437 30
kaido.kalling@gmail.com