Leia oma ahjutüüp

Sul on kavas korteri renoveerimine. Soovid elutuppa soojust salvestavat ahju, sest eelnevast elukohast on olemas positiivne kogemus. Aga milline ahjutüüp valida? Kas klassikaline kujundamisstiil või minimalistlik ja moodne? Või otsid tavapärasest hoopis erinevat lahendust?

Oma õige ahjutüübi leidmine ei pea olema keeruline. 

Räägin selles postituses lühidalt erinevatest ahjutüüpidest, mida klientidele pakume. Millised on erinevad kujundamisega seotud võimalused. 

Pottahju disain

Taivo Kersna tehase pottidest ehitatud lamava asetusega kahhelahi Kakumäel. Ahjuuks Hoxter.

Pottidest ahju e. kahhelahju kujundamisstiili peaks valima vastavalt ruumi vajadustele. Vanalinna korterisse klassikaline ahi ja funkelamusse minimalistlik stiil. 

Pottahju suuruse, kuju, pinnatekstuuri ja värvuse osas puuduvad igasugused piirangud. Omapärasuse lisamiseks on avatud erinevad võimalused. Näiteks võib toetada ahju metalljalgadele või asendada tavapärane püstine asend lamavaga. Siin saab kasutada oma loovust!   

Ahjupoti glasuuri värvitoonide valik on praktiliselt piiramatu. Saadaval on erineva kujuga ahjupotid karniiside, tasapindade, soklite ehitamiseks.

Tiit Veeberi Tartu tehases valmistatud glasuuritud ahjupotid


Ookerpunane lihtpottahi

Lihtpottahi ehitatakse omapärase poorse pinnaga glasuurimata pottidest. Lihtpottide tooraineks on meie oma kohalik punane savi. 

Lihtpottahi on laialt levinud ahjutüüp Eestis. Ta on glasuurpottahjust mõnevõrra odavam, kuid visuaalsete omaduste poolest esmaklassiline. Lihtpottahi sobib kõikjale ehk siis seinast seina kujunduslahendusega interjööri.

Ahjupotitööstuse OÜ lihtpottidest ahi Märjamaa lähistel. Ahjuuks Hoxter.

Puhta vuugiga tellistest ahi

Tellistest ahi on kolmas ahjutüüp mida klientidele pakume. Tavapäraselt ehitame selle selle puhasvuukviimistlusega. Soovi korral katame looduskivist plaatidega või krohvime. 

Üldises plaanis soojustehniliste omaduste poolest tellistest ahi oluliselt pottahjust ei erine. Siiski kõige tugevama soojuse ruumi kiirgamise võimega on glasuuritud pottidest ahi.

Tellistest ahi Kuusalu lähistel Hirvlis. Ahjuuks Kaschütz.
Omfire OÜ
Tartu

+372 555 437 30
kaido.kalling@gmail.com